Dostarczanie organizmowi składników odżywczych w odpowiednich ilościach jest niezbędne do utrzymania go w dobrej kondycji. Szczególnie istotne znaczenie mają witaminy i minerały, których niewystarczająca ilość może nieść ze sobą różne konsekwencje zdrowotne. W celu uzupełnienia ich poziomu najczęściej wykorzystuje się suplementy diety zawierające zestawy substancji dostosowanych do potrzeb kobiet i mężczyzn.

Regularne przyjmowanie właściwych preparatów ze sklepu online może pozytywnie wpłynąć na stan odżywienia skóry, włosów, paznokci, a także na pracę układów i narządów wewnętrznych. Stosowanie suplementacji często jest zalecane w stanach zwiększonego zapotrzebowania na poszczególne makro i mikroelementy (ciąża i karmienie piersią u kobiet, czas gwałtownego wzrostu u dzieci), w okresie wzmożonego zachorowania na infekcje wirusowe, a także w przypadku ryzyka wystąpienia niedoborów np. na skutek zaburzeń wchłaniania, niewłaściwego odżywiania czy choroby przewlekłej.

Suplementy diety dla kobiet – co mogą zawierać?

W suplementach diety tworzonych z myślą o kobietach dostępnych w sklepach online często znajdują się witaminy i minerały, które mogą stanowić wsparcie dla właściwego funkcjonowania gospodarki hormonalnej, układu krwiotwórczego oraz systemu nerwowego. Kluczowe znaczenie dla dotlenienia tkanek i prawidłowego przebiegu procesów związanych z produkcją krwinek czerwonych ma m.in. żelazo. Jego niedobór sprzyja występowaniu anemii, przewlekłego zmęczenia, osłabienia oraz wzmożonego wypadania włosów.

Wieloskładnikowe suplementy diety dla kobiet, które udostępnia niejeden sklep online, mogą też pomóc w uzupełnieniu jadłospisu w witaminy A i E, wapń, cynk, magnez, selen, krzem, niacynę, biotynę, tokoferol. W przypadku pań starających się dziecko nie można też zapominać o kwasie foliowym, który zmniejsza ryzyko wystąpienia wad cewy nerwowej. Przyjmowanie suplementów diety z tym związkiem kobiety powinny rozpocząć na kilka miesięcy przed planowanym poczęciem.

Po jakie witaminy i suplementy mogą sięgnąć mężczyźni?

W suplementach dla mężczyzn coraz częściej proponowanych przez sklepy online zwykle obecne są witaminy i minerały, których odpowiednia ilość w diecie jest niezbędna do właściwego funkcjonowania układu kostnego, moczowo-płciowego i krążeniowego, a także do utrzymania prawidłowego poziomu testosteronu. Pozytywny wpływ na zdrowie mężczyzn mają m.in. takie związki jak kwas askorbinowy, chrom, magnez, potas, miedź oraz selen, którego niedobór może przyczyniać się do osłabienia ruchliwości plemników i zaburzeń związanych z przebiegiem spermatogenezy.

Dostępne w sklepach online suplementy diety dla mężczyzn nierzadko bazują też na witaminach D i K, których optymalne stężenie dla krwi jest bardzo ważne dla gospodarki wapniowo-fosforanowej. Przyjmowanie tych związków jest rekomendowane m.in. w przypadku osób prowadzących aktywnych tryb życia i zmagających się z przewlekłymi bólami kości. Ponadto w składzie preparatów dla mężczyzn można znaleźć naturalne wyciągi roślinne, które mogą pomóc w zwiększeniu witalności i w pobudzeniu mózgu do pracy.

Suplementy diety w sklepie online Holments.pl

Niedobory składników odżywczych mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie i wywoływać wiele uciążliwych dolegliwości takich jak skurcze mięśni, bóle głowy, obniżenie nastroju, senność, trudności z koncentracją. W celu zapobiegania deficytowi witamin i minerałów można sięgnąć po suplementy diety dla kobiet i dla mężczyzn, które w sklepach online są dostępne w postaci kapsułek, tabletek musujących oraz saszetek do sporządzania roztworów do picia. Przyjmowanie tego typu środków zawsze jednak warto skonsultować z lekarzem, farmaceutą lub dietetykiem.

Holments.pl to sklep online, w którym znajdują się wyłącznie sprawdzone witaminy i suplementy diety dla kobiet oraz mężczyzn. Nasze preparaty zostały wyprodukowane przy wykorzystaniu składników naturalnego pochodzenia i oznakowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zawarte w nich związki mogą pomóc w uzupełnieniu substancji, bez których organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować każdego dnia.